Olkena

Specjalizujemy się w produkcji wyrobów z materiałów jak:

  • pianka poliuretanowa,
  • wełna mineralna,
  • ABS,
  • styropian, styrodur,
  • blacha aluminiowa.

Izolacja wymiennika płytowego

Czym jest wymiennik płytowy?

Jednym z często stosowanych sposobów na zredukowanie kosztów związanych z ogrzewaniem oraz chłodzeniem budynków, jest płytowy wymiennik ciepła. W celu zapewnienia możliwie najefektywniejszego działania stosowana jest izolacja wymiennika płytowego. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej kwestii.
Główną funkcją płytowych wymienników ciepła jest zapewnienie większej wydajności systemu grzewczego w budynkach. Są one dostępne w różnych odmianach, a zastosowanie znajdują zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i przemysłowym. W większości przypadków używa się ich w systemach centralnego ogrzewania oraz w systemach klimatyzacyjnych.
Płytowy wymiennik ciepła zbudowany z cienkich, zespolonych ze sobą płyt. Zasadę jego działania można dość ogólnie sprowadzić do wymiany ciepła między poszczególnymi nośnikami, przyjmującymi postać płynną lub gazową. Aby jego działanie było skuteczniejsze, stosowana jest izolacja wymiennika płytowego.

Dlaczego konieczna jest izolacja wymiennika płytowego?

Konstrukcja wymienników ciepła jest dość prosta, jednak nie są one wolne od pewnych ograniczeń. Ich skuteczne działanie wymaga zatem odpowiedniej izolacji. Trzeba podkreślić, że izolacja wymiennika płytowego wymaga zastosowania najwyższej klasy materiałów, dzięki czemu nie doprowadzi ona do dodatkowych ograniczeń wymiennika. Zapewni też właściwe działanie urządzenia, nawet przy niekorzystnych warunkach temperaturowych.
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje izolacji, wykonanych m.in. z blachy aluminiowej, powłoki ABS bądź z wełny aluminiowej. Często mają też w swoim składzie piankę poliuretanową.

Komu zlecić izolację

Na rynku działa wiele firm oferujących, takie usługi jak cięcie laserem pomorskie, czy obrabianie metali. Nie jest też problemem zlecenie usługi tego typu. Aby dobrze spełniła ona swoje zadanie, czyli zapewniła lepszą efektywność jego działania, należy powierzyć ją doświadczonej, wyspecjalizowanej firmie. Amatorskie prace w tym zakresie mogą przynieść odwrotny skutek, a nawet doprowadzić do poważnych usterek i strat.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Staramy się odpowiadać na wszelkie zapytania na bieżąco. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 h na dobę.

Skontaktuj się