Olkena

Specjalizujemy się w produkcji wyrobów z materiałów jak:

  • pianka poliuretanowa,
  • wełna mineralna,
  • ABS,
  • styropian, styrodur,
  • blacha aluminiowa.

Nowoczesne technologie w przemyśle

Nowoczesne technologie w różnych sektorach gospodarki

Rozwój technologii nie omija żadnego aspektu gospodarki. Usługi przeszły długą drogę – od klasycznej pracy ręcznej, aż po nowoczesne usługi sterowane komputerowo. Obecnie nikogo nie dziwi wycinanie laserem Gdańsk czy obróbka CNC Gdańsk. Są to zadania wykonywane z wielką precyzją i dokładnością o którą dba komputer. Dostępne są nowoczesne technologie w przemyśle i produkcji oraz w wielu innych sektorach gospodarki. Budownictwo także chętnie zleca różnego rodzaju precyzyjne prace, jak cięcie i gięcie.

Precyzyjne cięcie laserowe

Cięcie laserem pomorskie jest innowacyjną metodą cięcia różnorodnych materiałów. Mogą to być metale, tworzywa sztuczne czy drewno. Dzięki zastosowaniu lasera o wysokiej mocy, który skoncentrowany jest w jednym punkcie, uzyskuje się precyzyjne i czyste cięcia. Wycinanie laserem Gdańsk minimalizuje ryzyko uszkodzenia materiału oraz pozwala na osiągnięcie skomplikowanych kształtów. Taka precyzja jest niemożliwa do uzyskania przy tradycyjnych technikach cięcia.

Computer Numerical Control czyli obróbka CNC

Obróbka CNC Gdańsk polega na sterowaniu maszynami za pomocą komputera. Frezarki, tokarki czy wiertarki sterowane komputerowo, umożliwiają wykonywanie precyzyjnych operacji. Cięcie, frezowanie, wiercenie i toczenie o takiej dokładności nie jest możliwe do uzyskania w inny sposób. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą tworzyć złożone komponenty z wysoką dokładnością i powtarzalnością.

Inne nowoczesne technologie

Poza wymienionymi powyżej technologiami, istnieje wiele innych innowacyjnych metod, które przyczyniają się do rozwoju przemysłu. Należy do nich m.in. druk 3D. Pozwala on na tworzenie złożonych obiektów warstwa po warstwie. Zaletą takiego działania jest możliwość uzyskania danego elementu w krótkim czasie, bez konieczności tworzenia skomplikowanych form czy odlewów. Nowoczesne technologie, to również elektroerozyjna obróbka metali Gdańsk. Pozwala na obróbkę każdego materiału przewodzącego prąd elektryczny.
Nieustanny rozwój techniki daje ogromne możliwości, które jeszcze do niedawna nie były dostępne. Różne branże adaptują technologię do swoich potrzeb. Obrabiany jest nie tylko metal, ale także styropian. W ten sposób powstaje między innymi sztukateria Gdańsk.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Staramy się odpowiadać na wszelkie zapytania na bieżąco. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 h na dobę.

Skontaktuj się