Olkena

Specjalizujemy się w produkcji wyrobów z materiałów jak:

  • pianka poliuretanowa,
  • wełna mineralna,
  • ABS,
  • styropian, styrodur,
  • blacha aluminiowa.

Obróbka CNC – jak przebiega

Obróbka CNC – co to takiego?

Usługa, jaką jest obróbka CNC Gdańsk, cieszy się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Zapewnia ona wysoką jakość elementów, które powstają w ten sposób. Nie każdy jednak wie, na czym dokładnie polega ta metoda i kto powinien skorzystać z takiej usługi. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tej kwestii.

Podobnie jak cięcie laserem Gdańsk, także i obróbka CNC cieszy się aktualnie dużą popularnością. Pod nieco tajemniczo brzmiącym skrótem CNC kryje się angielska nazwa Computerized Numerical Control. Oznacza ona technologię służącą do produkcji bardzo dokładnych elementów, podczas której wykorzystywane są urządzenia wyposażone w specjalny mikrokomputer odpowiedzialny za proces sterowania. Jest to metoda, za której sprawą we współczesnym przemyśle dokonał się olbrzymi postęp, a obróbka metali Gdańsk osiągnęła wyższy poziom.

Jak przebiega obróbka CNC Gdańsk?

Technologia, jaką jest obróbka CNC, polega na bardzo precyzyjnym skrawaniu elementów obrabianego tworzywa. Urządzenie wykonujące tę pracę jest sterowane automatycznie, z wykorzystaniem odpowiedniego programu. Operator ma za zadanie jedynie zaprogramować maszynę i czuwać nad przebiegiem procesu.

Przebieg obróbki CNC można najogólniej podzielić na następujące etapy:

  • wykonanie projektu za pomocą odpowiedniego programu komputerowego
  • dopasowanie projektu do planu sterowania narzędziami
  • finalna obróbka, czyli wykonanie danego elementu.

Kto korzysta z tego typu usługi?

Obróbka CNC Gdańsk często znajduje zastosowanie w tokarkach oraz frezarkach. Bardzo dobrze sprawdza się ona m.in. w branżach produkujących elementy, które wymagają szczególnej precyzji. Technologia ta, analogicznie jak wycinanie laserem Gdańsk, dostarcza bowiem wysokiej dokładności, jeżeli chodzi o kształt i wymiar. Zapewnia jednocześnie możliwie najmniejszą chropowatość. Dlatego znajduje ona zastosowanie w takich gałęziach przemysłu jak energetyka, elektronika, motoryzacja, lotnictwo i medycyna.

Warto dodać, że obróbka CNC sprzyja redukcji kosztów produkcji. W ten sposób przyczynia się do usprawniania działalności firm produkcyjnych i przemysłowych.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Staramy się odpowiadać na wszelkie zapytania na bieżąco. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 h na dobę.

Skontaktuj się