Olkena

Specjalizujemy się w produkcji wyrobów z materiałów jak:

  • pianka poliuretanowa,
  • wełna mineralna,
  • ABS,
  • styropian, styrodur,
  • blacha aluminiowa.

Sztukateria wewnętrzna i zewnętrzna

Czym jest sztukateria?

Właściciele nieruchomości szukają rozwiązań, aby ich domy były nie tylko funkcjonalne, ale i pięknie się prezentowały. Jednym ze sposobów na nadanie klasy naszym wnętrzom jest sztukateria pomorskie. Stylowe dekoracje sprawią, że mieszkanie lub dom nabierze wyjątkowego stylu. Istnieje wiele możliwości zdobienia zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych ścian.
Zacznijmy od ogólnego wyjaśnienia, czym w ogóle jest sztukateria. Pojęcie to obejmuje elementy dekoracyjne (np. ozdobne gzymsy Gdańsk), które stosuje się najczęściej podczas wykańczania budynków. Dodatki takie wykonane są z gipsu, styropianu lub drewna. Sztukateria pomorskie bardzo często montowana jest na ścianach bądź sufitach, poprzez przyklejenie jej do danej powierzchni.
Sztukateria znajduje zastosowanie w architekturze już od wieków. Obecnie stanowi często stosowaną metodę zdobienia wnętrz oraz elewacji. Obejmuje ona niezliczoną ilość komponentów, które mogą przybierać przeróżne kształty i posiadać rozmaite akcenty i wzory.

Zewnętrzne zdobienia czyli sztukateria pomorskie

Na sztukaterię zewnętrzną składają się głównie gzymsy, kolumny czy też rozety. Jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się je po zewnętrznej stronie budynku, czyli na ścianach zewnętrznych. Dlatego określa się ją także sztukaterią ścienną. Takie niepozorne elementy, jakie może zaoferować sztukateria Gdańsk, są w stanie sprawić, że dom nabierze zupełnie innego, wyjątkowego wyglądu.
Sztukateria pomorskie zewnętrzna oferuje bardzo duży wybór wzorów i tekstur, a także wariantów kolorystycznych. Popularnością wśród właścicieli domów cieszy się również bonie elewacyjne Gdańsk, które pasuje także do nowoczesnych realizacji.

sztukateria Gdańsk

Sztukateria wewnętrzna

Z kolei sztukateria pomorskie wewnętrzna montowana jest we wnętrzach pomieszczeń. Obejmuje ona przeważnie listwy sufitowe, pilastry, rozety, naścienne oraz przypodłogowe, a także ozdobne kolumny. Nowoczesne elementy sztukaterii wewnętrznej wytwarza się przeważnie ze styropianu, gipsu lub pianki poliuretanowej. Wpasowują się zarówno w nowoczesne, jak i w klasyczne wnętrza. Ogromna ilość dostępnych wzorów zapewnia szerokie możliwości dekoracyjne. Dzięki tym elementom można nawiązywać do różnych stylów wystroju. Można iść w stronę wystroju nowoczesnego, decydując się na proste linie i formy. Można jednak równie dobrze osiągnąć efekt glamour, stawiając na bogato zdobione rozety i inne dodatki.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Staramy się odpowiadać na wszelkie zapytania na bieżąco. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 h na dobę.

Skontaktuj się