Olkena

Specjalizujemy się w produkcji wyrobów z materiałów jak:

  • pianka poliuretanowa,
  • wełna mineralna,
  • ABS,
  • styropian, styrodur,
  • blacha aluminiowa.

Sztukateria wykonywana samodzielnie vs. zlecana fachowcom

Niewychodząca z mody sztukateria

Zdobienie wnętrz i ścian zewnętrznych budynków może przybierać różne formy. Malowanie, nakładanie tapet, wybieranie odpowiednich mebli i dodatków. Możliwości są wręcz nieograniczone. Jednak w tym wszystkim jest coś, co nigdy nie wychodzi z mody i niezmiennie zachwyca od setek lat. To sztukateria, którą można do dziś podziwiać na wielu zabytkowych budynkach. Również w wydaniu nowoczesnym, sztukateria elewacyjna i wewnętrzna cieszy się popularnością. Jednak kiedy zdecydujemy się na dodanie tego elementu do naszego domu, pojawia się pytanie: czy zrobić to samodzielnie, czy zatrudnić profesjonalistów? Jak każde rozwiązanie, także i tutaj każda opcja ma swoje wady i zalety. Warto je znać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Samodzielne zdobienie

Nie da się ukryć, że wszelkie prace wykonywane samodzielnie teoretycznie będą tańsze. Odpada w takim przypadku koszt robocizny fachowców. Może to być jednak oszczędność pozorna, bowiem osoba bez doświadczenia z pewnością popełni błędy przy pracy. Mogą one być na tyle duże, że cała praca pójdzie do kosza. Nie zawsze też przygotowane listwy okienne bądź inne elementy będzie można wykorzystać przy poprawkach.

Dla wielu majsterkowiczów najlepszą nagrodą za wykonaną pracę jest satysfakcja z osobistego działania. Takiego uczucia nie zastąpi praca nawet najlepszego fachowca. Często duma przesłania nawet pewne niedociągnięcia amatorskiej pracy.

Samodzielnie wykonana sztukateria daje największą kontrolę nad personalizacją. Wykonujący najlepiej wie, jaki efekt chce osiągnąć. Nie zawsze jest to jednak możliwe, bowiem braki w warsztacie mogą uniemożliwiać osiągnięcie idealnego celu. Nie obowiązuje także gwarancja w razie pojawienia się usterek w późniejszym czasie.

Sztukateria wykonana przez profesjonalistów

Wybór odpowiedniego fachowca, który przygotuje dla nas wymarzone podparapetniki i listwy okienne, to pierwszy etap działania. Niestety, dobrze wykonana praca kosztuje. W zamian otrzymamy pewność, że sztukateria będzie przygotowana i zamocowana w sposób prawidłowy. Wiąże się to także z obowiązującą gwarancją na wykonaną usługę. Nawet jeśli cokolwiek stanie się ze sztukaterią, odpowiedzialny profesjonalista posłuży pomocą lub, w razie konieczności, odpowiednimi poprawkami.

Warto także zwracać się do firm, które oferują spersonalizowane rozwiązania. Sztukateria Gdynia powstaje wtedy ściśle na zamówienie, dzięki bogatemu doświadczeniu i zapleczu wykonawcy. Przy tym, sztukateria powstaje szybko, zupełnie inaczej niż w przypadku amatorskiego działania.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Staramy się odpowiadać na wszelkie zapytania na bieżąco. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 h na dobę.

Skontaktuj się